joga dla dzieci

Pociechy na macie

 

Joga dla dzieci poprawia zdrowie, zwiększa dobre samopoczucie Twojej pociechy; rozwija koncentrację, świadomość ciała i pewność siebie. Joga to wyjątkowa aktywność, którą dzieci mogą cieszyć się w przyjemnym i zrelaksowanym otoczeniu, ucząc się wielu ważnych umiejętności.

Dzieci, które  uczestniczą w zajęciach jogi rozwijają równowagę, elastyczność i siłę. Nabywają zdolności świadomego ruchu, ponieważ joga pozwala im odkrywać różne sposoby poruszania się. Tym samym zwiększa koordynację ruchową,  koryguje wady postawy,  pomaga w rozwoju motorycznym i rozwoju nerwowo-mięśniowym Twojego dziecka. Dzięki jodze dzieci uczą się czerpać przyjemność z bycia aktywnymi.

Dlatego regularna praktyka jogi sprawia, że dzieci są zdrowe i pełne życia.

 
80g.jpg
 

Joga wyklucza rywalizację; jest odpowiednia dla wszystkich. Dzieci w każdym wieku i z różnymi warunkami fizycznymi mogą próbować zmagań na macie. Każdy brzdąc czuje się spełniony, ponieważ może w zabawny sposób  wykonać dowolną asanę (pozycję jogi) i nauczyć się cieszyć fizycznym ruchem bez elementu konkurencji. Niektóre dzieci i nastolatki mają problemy z typowymi sportami wyczynowymi. Problemy te mogą wpływać na poczucie ich własnej wartości, zwłaszcza jeśli martwią się, że zawsze będą ostatni w zawodach lub zawsze będą wybierani jako ostatni do składu drużyn sportowych. Na zajęciach jogi każde dziecko może robić to, co potrafi i rozwijać siebie w przyjaznej atmosferze.  Joga sprzyja budowaniu poczucia własnej wartości.

Regularna praktyka jogi może także poprawić umiejętności behawioralne dzieci, umiejętności koncentracji uwagi i samoświadomości. Dzieciom łatwiej przychodzi skupienie się na wykonywanym zadaniu. Joga bowiem pomaga budować i wzmacniać więź między ciałem a umysłem. Wiele zajęć obejmuje ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne lub nawet podstawową medytację. Te elementy pomagają dzieciom uspokoić się po intensywnej aktywności.

Joga dla dzieci redukuje nadpobudliwość, zmniejsza agresywność i obniża stres.

Dodatkowo grupowe zajęcia jogi rozwijają umiejętności społeczne, umiejętności zespołowe i interakcje, a dzieci uczą się od najmłodszych lat szanować innych i jednocześnie wyrażać swoją indywidualność.