Nauczyciele

 profesjonalni | uważni | przyjaźni

 

Nasi nauczyciele posiadają stosowne certyfikaty zdobyte u mistrzów jogi w Indiach, w Wielkiej Brytanii i w Hiszpanii. Wciąż pogłębiają swoją wiedzę teoretyczną i rozwijają umiejętności praktyczne uczestnicząc w rozmaitych szkoleniach dla nauczycieli (CPD - continuing professional development) na całym świecie.

 
 
 
KR.jpg

Krystyna Rybińska

Nauczycielka mindfulness (uważności) i ośmiotygodniowych kursów MBLC (Mindfulness Based Living Course). Instruktorka jogi z ponad jedenastoletnim, rozległym doświadczeniem w nauczaniu i ponad tysiącem godzin szkoleń nauczycielskich z wybitnymi nauczycielami w Polsce, Indiach, Londynie i Hiszpanii. Z wykształcenia filozof. Jogę i medytację praktykować zaczęła w trakcie studiów podążając tropem duchowych tradycji Wschodu, w których rozwój wewnętrzny jest ściśle zintegrowany z pracą z ciałem. Podstawy techniczne praktyki zdobyła na trzyletnim kursie nauczycielskim u Jurka Jaguckiego w metodzie B.K.S. Iyengara oraz w trakcie wielu warsztatów doskonalących z nauczycielami w stopniu senior. W 2016 roku odbyła intensywne miesięczne szkolenie nauczycielskie w metodzie Asthanga Vinyasa Yoga w Dharamsali, w Indiach. Pogłębiając wiedzę na temat praktyki uważności oraz pracy z powięziami ukończyła szkolenie nauczycielskie w metodzie Mindful Yin Yoga® pod okiem Kathy Ward w Hiszpanii w Mindful Yoga Academy. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Alliance USA, E-RYT® (Experienced Registered Yoga Teacher) upoważnioną do prowadzenia kursów doszkalających dla nauczycieli jogi YACEP® (Yoga Alliance Continuing Education Provider), a także jedną z dwóch nauczycielek w Polsce posiadających certyfikat Advanced Restorative Yoga Trainer® od Judith Hanson Lasater, upoważniający do stosowania jogi regeneracyjnej w celach terapeutycznych. 

W 2018 roku ukończyła ponad dwuletnie szkolenie nauczycielskie mindfulness organizowane przez Mindfulness Association upoważniające do prowadzenia 8 tygodniowych kursów MBLC - Mindfulness Based Living Course (Kurs Życia Opartego na Uważności). Obecnie jest trakcie szkolenia nauczycielskiego MBCT - Mindfulness Based Cognitive Therapy (Terapii Poznawczej Opartej na Uważności) certyfikowanego przez Oxford Mindfulness Centre przy Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Oksfordzie.

W czasie wolnym pisze teksty o filozofii, oraz o jodze dla magazynu Yoga & Ayurveda. Współpracuje także z portalem Yogi Times. Wierzy, że praktyka uważności i joga pomagają odbudować głęboki, autentyczny związek zarówno ze światem wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

Poniżej możesz przeczytać wywiad z Krysią, który ukazał się w Dzienniku Bałtyckim:

“Joga uważana jest za jedną z najzdrowszych form ruchu, która dobrze wpływa na kręgosłup.”

 

 

Łukasz Rybiński

Z wykształcenia filozof i muzyk. Przygodę z jogą rozpoczął w metodzie B.K.S. Iyengara, która pozwoliła mu zbudować solidne podstawy techniczne dla bezpiecznej praktyki. Od kiedy odkrył wewnętrzną siłę, zrównoważenie i wyciszenie płynące z praktyki Ashtanga Vinysa Yogi codziennie staje na macie. Zafascynowany introspekcyjnym i medytacyjnym aspektem płynnej i dynamicznej praktyki jogi połączonej z oddechem w 2016 roku ukończył intensywne szkolenie nauczycielskie w Dharamsali, w Indiach, w metodzie ASHTANGA VINYASA YOGA kładącej nacisk na właściwe ułożenie ciała w asanach (alignment oriented). Jest nauczycielem certyfikowanym przez Yoga Alliance USA, E-RYT® (Experienced Registered Yoga Teacher) i YACEP® (Yoga Alliance Continuing Education Provider). Jedyny nauczyciel Sensory Awareness Training for Yoga Attunement® w Polsce, który ukończył dwa moduły treningu świadomości sensorycznej SATYA I i SATYA II oraz nadal pogłębia własną praktykę pod okiem twórcy tej metody Tiasa Little (Santa Fe, USA). W 2019 ukończył również szkolenie nauczycielskie jogi akademickiej u profesora Janusza Szopy. Uczy w stylu Vinyasa, Ashtanga Vinyasa Yoga, jogi somatycznej. Na swoich zajęciach zwraca szczególną uwagę na poprawną i dostosowaną do poziomu zaawansowania uczestników technikę wykonywania pozycji.

Poza jogą codzienne praktykuje mindfulness i medytację chrześcijańską.  Od 2018 roku jest nauczycielem uważności MBLC - Mindfulness Based Living Course.  Od ponad dziesięciu lat związany z Ośrodkiem Medytacji Chrześcijańskiej w Klasztorze Benedyktynów w Lubiniu, w którym pogłębia własną praktykę. Postawę nauczyciela kształtuje pod opieką i przewodnictwem mnicha o. Maksymiliana Nawary OSB oraz doświadczonych nauczycieli Mindfulness Association UK i Mindfulness Association Polska.  

_DSC5548aaaaa.jpg