Back to All Events

WARSZTAT SATYA | WPROWADZENIE

  • Be Montessori School 79 Schuberta Gdańsk, pomorskie, 80-172 Poland (map)
 

Wprowadzenie w SATYA - Sensory Awareness Training for Yoga Attunement

"The river of the body, the river of the brain and the river of the mind are all one,
flowing from the soul to the skin and back to the skin."

- B.K.S. Iyengar

Zapraszamy serdecznie na warsztat świadomej pracy z ciałem. Zdarza się coraz częściej, że przez większość dnia przebywamy w jednej pozycji. Wraz z upływem czasu większe lub mniejsze obszary ciała odcinamy od zmysłów. Mięśnie i powięzi „sklejają się”, zrastają się poprzez włókna kolagenowe, stając się słabymi i pozbawionymi życia, co prowadzi do odrętwienia, zamrożenia, zawężenia i braku reakcji w tkankach. Płyny, dzięki którym utrzymują ruchliwość, wysychają.

Wprowadzenie w trening świadomości sensorycznej dla dostrojenia i uwrażliwienia ciała w jodze jest okazją do poznania podstawowych ruchów SATYA, które mi.in. przywracają czucie w tkankach i sprawiają,  że „sklejone” struktury mięśniowo-powięziowe uwalniają się od siebie wzajemnie.  Jednocześnie zapewniając ciągłość powięziową i zwiększając przepływ sygnałów neurologicznych do tkanek i narządów. Im szerszy przepływ informacji w obrębie układu ruchowo-czuciowego, tym większy zakres ruchów w ciele. W rezultacie wrażliwość i mobilność tkanki łącznej zwiększa się, a białe zrosty i poziom bólu się zmniejsza.

AKCJA

Dzięki kompleksowo przygotowanej sekwencji ruchów doświadczysz w jaki sposób SATYA równoważy prawą i lewą stronę ciała, rozwija orientację na środkową jego linię,  przeobraża, tj. reorganizuje i rozluźnia sieci powięzi fascias, czyli błoniaste struktury zbudowane z tkanki łącznej włóknistej, które otaczają poszczególne komórki naszego ciała, tkanki, narządy, organy, mięśnie.

METODA

SATYA Sensory Awareness Training for Yoga Attunement według Tiasa Little to innowacyjna metoda głębokiej pracy z ciałem o charakterze treningu somatycznego. Pozwala odnaleźć zagubioną równowagę, odkryć nowe ścieżki percepcji i odczuwania. Przynosi ulgę w bólu, poprawia funkcjonowanie ciała, poszerza zakres ruchu. Trening świadomości sensorycznej dla dostrojenia i uwrażliwienia ciała w jodze uwalnia bowiem od automatycznego „wykonywania” ruchu i jednocześnie kieruje ku odczuwaniu, odbieraniu, ku „byciu” ruchem. SATYA rozwija wrodzoną inteligencję ciała propriocepcję, czucie głębokie. Tym samym świadomość somatyczna prowadzi do ucieleśnionej mądrości; staje się wypełnieniem i dopełnieniem praktyki jogi. Wszystkie ruchy ślizgowe, poślizgowe i koliste są wykonywane na ziemi w miękki, płynny sposób, bez użycia siły tak, aby zredukować napięcie mięśniowo-powięziowe ciała. Podobnie jak w  Vinyasie, wdech i wydech łączą się z ruchem, by pogłębiać rytm oddechu i odblokować układ powięziowy od zapamiętanych wzorców ruchowych w tkankach głębokich. SATYA połączona z pozycjami jogi prowadzi do reedukacji w obszarze nerwowo mięśniowym. Różnorodność ruchów i zwiększanie świadomości sensorycznej wspiera głęboki odpoczynek i regenerację ciała.

DLA KOGO

Dla każdego, kto poszukuje wyciszenia, regeneracji i odbudowania świadomego kontaktu ze swoim ciałem i umysłem.

CZAS

Sobota 13 lipca godz. 10.00 - 13.00.

MIEJSCE

Gdańsk, Be Montessori School

przestronna, cicha sala wyposażona w wszelkie pomoce; monitorowany parking na posesji, w pobliżu przystanki autobusowe i tramwajowe.

PROWADZĄCY

Łukasz Rybiński | Jedyny nauczyciel SATYA® w Polsce, który ukończył dwa moduły treningu świadomości sensorycznej SATYA I i SATYA II oraz nadal pogłębia praktykę w tej metodzie.

CENA

150 zł | trzygodzinny warsztat stacjonarny

135 zł | 10% zniżki dla osób z aktywnym karnetem Yoga Compass

PŁATNOŚĆ

50 zł | zaliczka po wcześniejszym zgłoszeniu na maila.

Wpłaty można dokonać na konto YOGA COMPASS:

69 1050 1764 1000 0091 2226 7686

W tytule przelewu wpiszcie proszę: "warsztat stacjonarny"

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, więc o rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat zaliczeń.

ZAPISY I INFORMACJE:

Łukasz +48 510672568 | yoga.lukasz@gmail.com

Namaste i do zobaczenia na macie:)

 
Later Event: July 20
Warsztat Relax & Renew