Back to All Events

Warsztat Relax & Renew

  • Be Montessori School 79 Schuberta Gdańsk, pomorskie Poland (map)
 
 

RELAX & RENEW, czyli Restorative i Mindful Yin Yoga

Restorative Yoga® | Głęboka relaksacja z jogą regeneracyjną według metody Judith Hanson Lasater.

Mindful Yin Yoga® | Medytacja, praktyka uważności, świadomy oddech, głębokie rozciąganie i odżywienie tkanek z jin jogą.

METODY

Restorative Yoga® według Judith Hanson Lasater to metoda, która pozwala oczyścić ciało z głęboko utrwalonych napięć. Zakorzenione napięcie w ciele bowiem podobne jest do ukrytego zwarcia w układzie elektrycznym, które powoduje szybsze zużycie energii. W ciele wywołuje ospałość i chroniczne zmęczenie. Łącznikiem pomiędzy obszarem napięcia, a umysłem jest układ nerwowy. Praktykowanie jogi regeneracyjnej wpływa na układ nerwowy, ponieważ wyzwala energię, którą nieustannie pochłaniało napięcie. Tym samym uwalnia ciało i umysł. W pozycjach jogi regeneracyjnej przebywa się od siedmiu do dwudziestu minut w głębokiej ciszy, cieple i bezruchu, z zakrytymi oczami. W zależności od pozycji ciało jest podparte w taki sposób, aby poza głębokim relaksem inicjować również intensywną regenerację wybranych organów wewnętrznych np. serca, wątroby, nerek, czy narządów dolnego brzucha.

Mindful Yin Yoga® to popularna w USA i Wielkiej Brytanii metoda, która wywodzi się z techniki jogi taoistycznej zakorzenionej w medycynie chińskiej. Jej celem jest głębokie otwieranie stawów oraz praca z siecią powięzi. Energetycznie koncentruje się na odblokowywaniu meridianów, kanałów energetycznych. W pozycjach Yin Yogi przebywa się od jednej do pięciu minut uspakajając napięcie mięśni, charakterystyczne dla praktyki w stylu jang, i pracując siłą grawitacji, aby uzyskać trwałe otwieranie ciała i rozciąganie tkanek na głębszym poziomie jin. Na Zachodzie metoda ta została wzbogacona o techniki świadomego oddychania oraz mindfulness - praktyki uważności. 

DLA KOGO

Zarówno dla osób zupełnie początkujących, jak i dla osób regularnie ćwiczących, które szukają prawdziwego odpoczynku, powrotu do siebie i pogłębienia własnej praktyki o elementy jogi regeneracyjnej i jin jogi.

CZAS

sobota 15 czerwca 2019 roku.
godz. 10.00 - 13.00

MIEJSCE

Gdańsk, Be Montessori School

CENA

110 zł | trzygodzinny warsztat stacjonarny

100 zł | dla osób z aktywnym karnetem Yoga Compass

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, więc o rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPISY I INFORMACJE

Krysia +48 510 672 569 | yoga.krysia@gmail.com

 
Earlier Event: July 13
WARSZTAT SATYA | WPROWADZENIE
Later Event: August 2
Drop-in mindfulness