Warsztat Relax & Renew
Feb
16
11:15 AM11:15

Warsztat Relax & Renew

 
 

RELAX & RENEW, czyli Restorative i Mindful Yin Yoga

Restorative Yoga® | Głęboka relaksacja z jogą regeneracyjną według metody Judith Hanson Lasater.

Mindful Yin Yoga® | Medytacja, praktyka uważności, świadomy oddech, głębokie rozciąganie i odżywienie tkanek z jin jogą.

METODY

Restorative Yoga® według Judith Hanson Lasater to metoda, która pozwala oczyścić ciało z głęboko utrwalonych napięć. Zakorzenione napięcie w ciele bowiem podobne jest do ukrytego zwarcia w układzie elektrycznym, które powoduje szybsze zużycie energii. W ciele wywołuje ospałość i chroniczne zmęczenie. Łącznikiem pomiędzy obszarem napięcia, a umysłem jest układ nerwowy. Praktykowanie jogi regeneracyjnej wpływa na układ nerwowy, ponieważ wyzwala energię, którą nieustannie pochłaniało napięcie. Tym samym uwalnia ciało i umysł. W pozycjach jogi regeneracyjnej przebywa się od siedmiu do dwudziestu minut w głębokiej ciszy, cieple i bezruchu, z zakrytymi oczami. W zależności od pozycji ciało jest podparte w taki sposób, aby poza głębokim relaksem inicjować również intensywną regenerację wybranych organów wewnętrznych np. serca, wątroby, nerek, czy narządów dolnego brzucha.

Mindful Yin Yoga® to popularna w USA i Wielkiej Brytanii metoda, która wywodzi się z techniki jogi taoistycznej zakorzenionej w medycynie chińskiej. Jej celem jest głębokie otwieranie stawów oraz praca z siecią powięzi. Energetycznie koncentruje się na odblokowywaniu meridianów, kanałów energetycznych. W pozycjach Yin Yogi przebywa się od jednej do pięciu minut uspakajając napięcie mięśni, charakterystyczne dla praktyki w stylu jang, i pracując siłą grawitacji, aby uzyskać trwałe otwieranie ciała i rozciąganie tkanek na głębszym poziomie jin. Na Zachodzie metoda ta została wzbogacona o techniki świadomego oddychania oraz mindfulness - praktyki uważności. 

DLA KOGO

Zarówno dla osób zupełnie początkujących, jak i dla osób regularnie ćwiczących, które szukają prawdziwego odpoczynku, powrotu do siebie i pogłębienia własnej praktyki o elementy jogi regeneracyjnej i jin jogi.

CZAS

sobota 16 lutego 2019 roku.
godz. 11.15 - 14.15

MIEJSCE

Be Montessori School

CENA

110 zł | trzygodzinny warsztat stacjonarny

100 zł | dla osób z aktywnym karnetem Yoga Compass

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, więc o rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPISY I INFORMACJE

Krysia +48 510 672 569 | yoga.krysia@gmail.com

 
View Event →
Warsztat Yoga Intensive
Sep
8
11:15 AM11:15

Warsztat Yoga Intensive

 

WARSZTAT YOGA INTENSIVE

Zapraszamy serdecznie na stacjonarny warsztat poświęcony otwierającej biodra praktyce pozycji stojących i siadów.

Vinyasa | Pobudzenie energii, spalania i oczyszczania.

Pranayama | Praktyka świadomego oddechu

Medytacja | Stawanie się obecnym

METODY i AKCJA

Vinyasa Yoga, czyli Joga dynamiczna, to metoda, w której płynnie przechodzimy z jednej pozycji do kolejnej, które razem tworzą celową sekwencję, np. otwierającą biodra lub wzmacniającą "centrum". W asanie pozostajemy od trzech do pięciu oddechów koncentrując się przede wszystkim na przepływie energii i prawidłowym oddychaniu. Poziom intensywności i trudności sekwencji prowadzący zajęcia dostosowuje do poziomu zaawansowania grupy. 

Dynamiczną praktykę wzbogacimy o elementy Mindful Yin Yogi® oraz o Savasanę wg metody Judith Hanson Lasater, czyli Restorative Yogi®

DLA KOGO

Dla osób z minimum 6-o miesięczną  regularną praktyką.

CZAS

sobota 8 września 2018 roku.
godz. 11.15 - 14.15

MIEJSCE

Be Montessori School

CENA

100 zł | trzygodzinny warsztat stacjonarny

80 zł | osoby z aktywnym karnetem Yoga Compass

Bezpłatnie | w cenie karnetu uczestników Kursu dla średnio-zaawansowanych

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, więc o rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPISY I INFORMACJE

Krysia +48 510 672 569 | yoga.krysia@gmail.com

 
View Event →