Back to All Events

KURS MBLC


 • Be Montessori School ul Schuberta 79 Gdańsk Polska (map)


"Szczęście polega między innymi na tym, że człowiek jest w stanie się zatrzymać i uświadomić sobie obecną chwilę. Nie da się być szczęśliwym w przyszłości. To nie kwestia wiary; tego się po prostu doświadcza.”
- Thich Nhat Hanh

Mindfulness Based Living Course | Życie Oparte na Uważności

Zaraz po wakacjach zapraszamy serdecznie na ośmiotygodniową wędrówkę ku bardziej świadomemu życiu, czyli na kurs Mindfulness Based Living, Życia w Oparciu o Uważność, certyfikowany przez Mindfulness Association.

AKCJA

Mindfulness Based Living Course, MBLC, to proces zakorzeniania postawy uważności w codzienność poprzez cykl ośmiu, cotygodniowych, dwugodzinnych spotkań w kameralnej grupie, realizowany w oparciu o program Certyfkowanego Kursu Mindfulness według Mindfulness Association.

Kurs MBLC ma wymiar praktyczny, służy stopniowemu nabywaniu umiejętności z zakresu podstawowych technik uważności, dzięki którym będziesz gotowy do samodzielnego ćwiczenia codziennej uważności.  Po każdej sesji otrzymasz materiały i nagrania do ugruntowania praktyki w domu, tak aby w nadchodzącym tygodniu rozwijać zdolność świadomego kierowania uwagi na bieżącą chwilę, jednocześnie ucząc się akceptacji własnych doświadczeń z życzliwością.

DLA KOGO

Dla każdego, kto chciałby, aby uważność stała się elementem jego codziennego życia; zarówno dla osób początkujących, jak i zainteresowanych pogłębieniem praktyki uważności. Kurs MBLC jest skierowany do osób poszukujących równowagi, energii, zdrowia, spokoju oraz sposobów na złagodzenie stresu zawodowego, międzyludzkiego; chcących wypracować regularną praktykę mindfulness w swoim życiu, zainteresowanych poznaniem funkcjonowania własnego umysłu.

DLACZEGO WARTO

Badania naukowe* dowodzą, że regularna i właściwe poprowadzona praktyka uważności wpływa znacząco na:

 • obniżenie poziomu lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania i poirytowania;

 • umiejętność nawiązania kontaktu z samym sobą, w sferze myśli, uczuć, wrażeń ciała;

 • rozwój koncentracji, usprawnienie procesu uczenia się i zapamiętywania;

 • rozwój inteligencji emocjonalnej, świadomość myśli i ich wpływu na doświadczane uczucia, większą zdolność do samokontroli;

 • zwiększenie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach poprzez zmianę ich postrzegania;

 • rozwój akceptacji i życzliwości względem siebie i innych;

 • obniżenie ciśnienia krwi i zmniejszenie ryzyka pojawienia się nadciśnienia;

 • wspieranie równowagi hormonalnej poprzez obniżanie poziomu hormonu stresu (kortyzolu);

 • zmniejszenie ryzyka zapadnięcia na depresję;

 • satysfakcję z życia.

* Jedynie w latach 1980-2016 opublikowano w czasopismach naukowych ponad 3050 badań nad uważnością.

CZAS

Osiem sobót kolejno następujących po sobie od 21 września 2019 roku do 16 listopada 2019 roku, godz. 10.00 - 12.00 (z wyłączeniem 12 października)

Pomiędzy szóstą a siódmą sesją przypada “Dzień Uważności”, czyli dzień w którym praktykujemy w CISZY , unikamy rozmów ze sobą i rozmów telefonicznych w przerwach. Cały dostępny czas spędzamy w milczeniu.

Niedziela 3 listopada godz. 9.00 - 15.00

MIEJSCE

Gdańsk, Be Montessori School

PLAN

Tematyka spotkań cotygodniowych:

Tydzień 1 – Co to jest Mindfulness i po co praktykujemy uważność
Tydzień 2 – Ciało jako miejsce bycia obecnym
Tydzień 3 – Wprowadzenie podpory uważności
Tydzień 4 – Praca z rozkojarzeniem
Tydzień 5 – Badanie strumienia myśli
Tydzień 6 – Postawa obserwatora
Dzień praktyki w milczeniu - "Dzień Uważności"
Tydzień 7 – Samoakceptacja
Tydzień 8 – Życie w oparciu o Mindfulness, Podsumowanie – Reszta życia

PROWADZĄCY

Krystyna Rybińska | MBLC Teacher, E-RYT®, YACEP®

Nauczycielka mindfulness (uważności) i ośmiotygodniowych kursów MBLC (Mindfulness Based Living) certyfikowana przez Mindfulness Association. W trakcie szkolenia w Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (MBCT "Mindfulness Based Cognitive Therapy") certyfikowanego przez Oxford Mindfulness Centre przy Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Oksfordzie. Nauczycielka jogi certyfikowaną przez Yoga Alliance USA - E-RYT® (Experienced Registered Yoga Teacher), upoważniona do prowadzenia kursów doszkalających dla nauczycieli jogi YACEP® (Yoga Alliance Continuing Education Provider), a także jedną z dwóch nauczycielek w Polsce z certyfikatem ADVANCED RESTORATIVE YOGA TRAINER® od Judith Hanson Lasater, upoważniającym do stosowania jogi regeneracyjnej w celach terapeutycznych. Z wykształcenia filozof. W czasie wolnym pisze teksty o filozofii, oraz o jodze dla magazynu Yoga & Ayurveda. Współpracuje także z portalem Yogi Times. Wierzy, że praktyka uważności i joga pomagają odbudować głęboki, autentyczny związek zarówno ze światem wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

Łukasz Rybiński | MBLC Teacher, E-RYT®, YACEP®

Z wykształcenia filozof i muzyk. Nauczyciel uważności MBLC - Mindfulness Based Living Course, Życia Opartego na Uważności.  Od ponad dziesięciu lat związany z Ośrodkiem Medytacji Chrześcijańskiej w Klasztorze Benedyktynów w Lubiniu, w którym pogłębia własną praktykę. Postawę nauczyciela kształtuje pod opieką i przewodnictwem mnicha o. Maksymiliana Nawary OSB oraz doświadczonych nauczycieli Mindfulness Association UK i Mindfulness Association Polska.  Poza mindfulness codzienne praktykuje medytację chrześcijańską i Asthanga vinyasa yogę.  Przygodę z jogą rozpoczął w metodzie Iyengara, która pozwoliła mu zbudować solidne podstawy techniczne dla bezpiecznej praktyki. Od 2016 roku nuczyciel w metodzie ASHTANGA VINYASA YOGA kładącej nacisk na właściwe ułożenie ciała w asanach alignment oriented. Certyfikowany przez Yoga Alliance USA, E-RYT® (Experienced Registered Yoga Teacher) i YACEP® (Yoga Alliance Continuing Education Provider) upoważniony do prowadzenia kursów doszkalających dla nauczycieli jogi. Uczy w stylu Vinyasa i Ashtanga Vinyasa Yoga. Na swoich zajęciach zwraca szczególną uwagę na poprawną i dostosowaną do poziomu zaawansowania uczestników technikę wykonywania pozycji.

CENA

990zł | 22 godzinny certyfikowany kurs uważności prowadzony pod superwizją Mindfulness Assiociation przez nauczycieli MBLC, w tym:

8 spotkań dwugodzinnych plus 6 godzin praktyki w Dniu Uważności, czyli aż 22 godziny mindfulness.

Po każdej sesji uczestnicy otrzymają materiały: podręcznik MBLC i nagrania audio do samodzielnej praktyki w domu udostępniane po każdym spotkaniu.

Po zakończeniu wszystkich sesji, osoby ze stuprocentową frekwencją otrzymują certyfikat ukończenia kursu MBLC.

PŁATNOŚĆ

300 zł | zaliczka. Wpłaty będzie można dokonać na konto bankowe po wcześniejszym zgłoszeniu na maila.

10% zniżki dla osób z aktywnym karnetem Yoga Compass.

W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość rozbicia płatności na dwie raty.

Uwaga! Liczba miejsc jest  ograniczona, ponieważ kurs organizujemy dla określonej liczby osób. O rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń i wpłaty zaliczki.

ZAPISY I INFORMACJE:

Krysia +48 510672569 | yoga.krysia@gmail.com

Łukasz +48 510672568 | yoga.lukasz@gmail.com

Zapraszamy serdecznie.

 
Later Event: October 21
KURS MBLC w TEATRZE W OKNIE